Германците нема да имаат тренинг во Скопје, доаѓаат без капитенот Нојер

1 min read

Фудбалската репрезентација на Германија се очекува утре попладне да пристигне во Скопје за претстојниот натпревар од квалификациите за СП во Катар.

Натпреварот ќе се игра на националниот празник, денот на народното востание на македонскиот народ, 11 октомври, а интересно е што Германците нема да одржат ниту еден тренинг пред натпреварот.
Селекторот на Германија, Ханси Флик, одлучи последниот тренинг да одржи утре наутро пред поаѓањето за Скопје.

Селекторот Флик најверојатно нема да смета на првиот голман на репрезентацијата кој воедно е и капитен, Мануел Нојер кој го пропушти денешниот тренинг,  а не бранеше ниту на дуелот со Романија поради повреда.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Нови 344 случаи на коронавирус и 18 починати лица

Следно

Рама не ги крие амбициите: Мојата цел е да ја обединам Албанија со Косово

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian