ФОТО | Среќен роденден Миа Костова: Очи полни солзи радосници и божествена торта

1 min read

Македонската водителка и инфлуенсерка Миа Костова денес го слави совој 37 – ми роденден. Лани, на овој ден, Костова својот роденден го помина во изолација бидејќи како подарок доби позитивен текст на ковид-19.

Фото: Принтскрин / Instagram

Овој пат повторно во домашна атмосфреа. Како што Миа сподели со своите фанови таа и нејзиниот син Андрија се малку настинати. Андрија иако имал и температура сите направени тестови се негативни на коронавирусот што е одлична причина за славење.

Фото: Принтскрин / Instagram
Фото: Принтскрин / Instagram
Фото: Принтскрин / Instagram
Фото: Принтскрин / Instagram

Првите изненадувања и подароци стигнаа од соработните на Костова, а потоа следеше изненадување и неодолива торта во режија на најдобрата пријателка на Миа, Илина Поп – Христова, Тијана и секако убавецот Андрија. Кон честитката се приклучи и Беба, домашниот миленик на Костова.

Фото: Принтскрин / Instagram

По неодоливата торта следеше уникатна честитка која ги наполни очите на Миа со солзи. Голем број на пријатели и соработници на инфлуенсерката преку прекрасно видео и посакаат многу, здравје успех и најубави желби.

Фото: Принтскрин / Instagram

За видеото да изгледа совршено беше заслужна Тијана Скулиќ, виновничката за голем број како приватни така и професионални забавни видеа на профилот на Миа.

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Мурињо ја откри тајната на тренерските успеси: Ниту книги, ниту филмови, само искуство

Следно

Темелковски пред жителите на Кисела Вода: Може да се дислоцира Центарот за зависници, имаме конкретен план

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian