ФОТО+РЕЦЕПТ | Шеф Бранко Попоски: Месецот на пастата го славиме со фусили со грчко сирење и доматен сос

1 min read
На наше задоволство и чест, страничките на еспресо.мк ги разубавува и популарниот шеф Бранко Попоски, познат под псевдонимот „Готвиме со Бранко“ („Cooking with Branko“).

Месецот на пастата – октомври, го продолжуваме со превкусен рецепт од овој врвен готвач, гастроном и љубител на кулинарството. Овојпат Бранко ни открива рецепт за подготовка на ФУСИЛИ со грчко сирење и доматен сос.

Фото: Приватна архива

Многу љубов има кога ќе се спомне – „За ручек ќе имаме паста.“
Емоции, уживање, вкусови, Италија! 
Колку ти уживаш во твојата паста?, прашува Попоски. 

Потребни состојки

  • Едно пакетче Фусили (паста)
  • Морска сол
  • 20мл. маслиново масло

За сосот

  • 300гр. грчко бело сирење
  • 50мл. маслиново масло
  • 200мл. доматен сос
  • Свеж босилок
  • Рендано тврдо сирење

ПОДГОТОВКА

Откако ќе се свари пастата, ставете ја во огноотпорен сад за печење. Полијте маслиново масло и…

Целиот текст прочитајте го ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

ФИФА планира да го одложи Светското клупско првенство

Следно

Видео: Булеварот „Босна и Херцеговина“ сега е со шест коловозни ленти, две велосипедски и две пешачки патеки

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian