ФОТО | Лиде на Венко има нова симпатија: Министерот за здравство е минато

1 min read

Македонската јавност Лиде Лиде ја запозна по коментарите на речиси секоја објава на министерот за здравство Венко Филипче.

Девојката која се прослави на социјалните мрежи со почетокот на пандемијата на коронавирусот во нашата земја позната како Лиде Лиде наводно, има нова симпатија.

Фото: Притнскрин/Instagram

Лиде Лиде, доста често може да се забележи во друштво на познатиот инфлуенсер Кристијан Станковски. Момчето со темни очила и брада попознат како Бомбакис кој на своите фотографии од социјалните мрежи во рацете држи парче картон на кое секогаш е испишана некоја кратка, но забавна или поучна порака.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lide Lide (@lide_na_venko)

Бомбакис, инспирација, стои во описот на фотографијата која Лиде Лиде неодамна ја сподели на својот инстаграм – профил. Лиде на Венко на фотографијата позира со Кристијан кој неодамна ја промовираше својата книга „Живот“, а притоа се насмеани „од 8ца до 8ца“…

Целиот текст прочитајте го ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Телеком Србија го престигна Хрватски телеком

Следно

Германската канцеларка Меркел отпатува во проштална посета на Израел

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian