Центар за естетска дерматологија со единствени услуги во Македонија: Разбудете ја убавината и однадвор и одвнатре

4 mins read

Експертскиот тим вработен во Центарот за естетска дерматологија, ќе ја разбуди Вашата убавина одвнатре со комплетен пристап кој вклучува можности за персонализирани препораки за исхрана, суплементи и нега прилагодени на Вашите потреби и желби.

Центарот за естетска дерматологија при клиничката болницa „Жан Митрев“ е сеопфатен медицински и козметичко-дерматолошки оддел, кој нуди целосен спектар на медицинска и хируршка нега, како и естетско подобрување.

Фото: Промо

Сериозно го сфаќаме здравјето на вашата кожа, бидејќи кожата не само што е најголемиот орган на вашето тело, туку е критична имунолошка бариера која ве одржува безбедни и здрави во вашата околина. Од едноставни акни, до комплексни нарушувања на кожата, нашата мисија е да обезбедиме најнапредна нега на кожата за нашите пациенти – велат од Центарот.

Експертскиот тим вработен во Центарот, ќе ја разбуди Вашата убавина одвнатре со комплетен пристап кој вклучува можности за персонализирани препораки за исхрана, суплементи и нега прилагодени на Вашите потреби и желби. А, квалитетот и професионалниот пристап се приоритет.

Фото: Промо

Овде секој третман е персонализиран и по мерка на нашите пациенти, а приватноста загарантирана. Ние ги применуваме светските трендови во пракса и користиме докажани брендови на препарати. Наша главна цел е задржување на природниот изглед при разубавувањето, но исто така и промовирање на здрав живот и подобрување на севкупната здравствена состојба и животни навики, вклучително озон терапија, медицинска козметика, природни масла и вклучително нутритивниот аспект со совети за исхрана – објаснуваат дерматолозите.

Инаку тимот искусни дерматолози се обучени од светски признати експерти, а Ви стојат на располагање за естетска дерматологија, козметологија и дијагностика.

Фото: Промо

Естетска дерматологија

Како одминува времето, нашата кожа ги покажува природните, неизбежни знаци на стареење – брчки, линии и оштетувања од сонцето. На ова може да се спротивставите со нехируршки козметички процедури, кои можат да ги измазнат линиите и брчките, да подигнат тонус, да ја затегнат опуштената кожа, да ги намалат флеките, да ја поправат нерамномерната пигментација, да го минимизираат изгледот на вените на лицето и да создадат свежа, блескава, младешка кожа.

Д-р Александра Лазаревска
Специјалист по дерматовенерологија / Фото: Промо

Нашите третмани решаваат многу проблеми на најразлични делови на телото –  нагласуваат дерматолозите од Центарот за естетска дерматологија, кој нуди единствени услуги во Македонија

Третманите вклучуваат филери на усни, фини линии и брчки, процедури на антистареење, затегнување на кожата, обновување на површината на кожата, отстранување на лузни од акни. Некои од најпопуларните нехируршки третмани што ги нудиме вклучуваат Ботокс®, микродермоабразија, мезотерапија, полнила за ткива-филери, микронидлинг, хемиски пилинг и многу повеќе.

Фото: Промо

Козметологија

За дерматолошките состојби кај деца и возрасни кои вклучуваат акни, бенки, вирусни брадавици, егзема, псоријаза, розацеа и рак на кожа, како и третман на рани, тука се нудат решенија кои ќе Ве направат задоволни Вас и вашите деца.

Д-р Анџелка Илиева
Специјалист по дерматовенерологија / Фото: Промо

Дијагностистика во дерматологијата

Достапни се и алерголошки тестови, биопсија од кожа, дермоскопија и мапирање на бемки и уште многу услуги насочени кон подобрување на здравјето на кожата.

Фото: Промо

Бесплатна консултација со совети за следни чекори во естетските третманиможе да си закажете кај др Александра Лазаревска и д-р Анџелика Илиева во Центарот за естетска дерматологија при клиничката болницa „Жан Митрев“ на тел. 02/3091 484

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Тонч: Словенците казнети за неносење маски на затворено ќе може да ја тужат државата

Следно

Заглавена во минатиот век со кал до колена: Граѓаните велат дека е Венеција на балканот, општина со најмногу базени каде наместо автомобили се возат чамци

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian