89-годишна жена е најстариот кандидат за советник од „Единствена Македонија“

1 min read

На локалните избори кои ќе се одржат на 17 октомври најстар кандидат за советник е 89 годишна жена предложена од Единствена Македонија во скопски Аеродром, додека најмладиот носител на листа е кандидат на партијата Родина во општина Конче со само 19 години, објави ТВ Сител.

За разлика од последниот изборен циклус кога имаше продолжено гласање, на овој ќе биде по старо. Гласачките места се отвораат во 7 часот а гласањето ќе трае до 19.

На овие избори право на глас имаат 1.824.864 гласачи речиси 10.000 повеќе од последните парламентарни избори одржани пред 15 месеци.

Единствена Македонија на локалните избори настапува самостојно со 33 советнички листи во 33 општини под слоганот „Сега имате избор“. Не ни недоставува знаење, туку желба за чесно, домаќинско и одговорно работење, на што се обврзуваат идните советници од Единствена Македонија, велат од партијата.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

МАКСИМАЛНА КАЗНА ЗА ПРЕСЕЧЕНОТО ДРВО ВО КИСЕЛА ВОДА 09.10.2021

Следно

ПСЖ бара казна за Реал Мадрид поради кокетирањето до Мбапе

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian