Затворен булевар во Скопје, за Авганистанците да шопингуваат во „Ситимол“

1 min read

Булеварот „МАНАПО“ утрово со полициски автомобили бил блокиран, за два автобуса со бегалците од Авганистан кои престојуваат во Македонија, безбедно да стигнат до трговскиот центар „Ситимол“, пренесува порталот „Република“

Привилегиите за гостите не завршија тука. Очевидци за „Република“ дополнуваат дека тие биле внесени од страничен влез, а спротивно на протоколите за заштита од ковид-19, ним не им бил проверен вакциналниот статус.

Слична тура Авганистанците имаа пред неколку дена, кога повторно со полициска и придружба од Црвениот крст беа на пазарење во друг трговски центар во Скопје. 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Комфор храна кога сме анксиозни? Камила Кабејо е една од нас

Следно

ЕУ се прилагодува кон новата реалност: Група членки бараат од ЕК да финансира физички бариери на границите

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian