Славчо Попоски прогнозира: Какво ќе ни биде времето за празничниот продолжен викенд?

1 min read

– Денес времето во Македонија ќе биде облачно и СВЕЖО со повремени врнежи од дожд кој локално ќе бидат и ПОИНТЕНЗИВНИ. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен и од североисточен правец. Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 9 до 16 степени, вели метео прогнозерот Славчо Попоски.

Во Скопје и околината времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен и од југоисточен правец. Максималната температура ќе се искачи до околу 14 степени.

Според Попоски за време на продолжениот празничен викенд времето ќе…

Целиот текст прочитајте го ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Барселона ќе го врзе најмладиот дебитант во историјата на „фуријата“ со нов договор и откупна клаузула од 500 милиони евра

Следно

ВИДЕО: Во нападот врз авганистанската џамија загинаа најмалку 46 лица, бројот на жртвите може да достигне до 80 лица

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian