ФОТО+ВИДЕО | Ужас во Грузија: Урната станбена зграда, заглавени деца и жени

1 min read

Дел од петкатна станбена зграда се урнала во Батуми, вториот по големина град во Грузија.

Според медиумите на социјалната мрежа Твитер, најверојатно под урнатините има жени и деца, пренесува Ројтерс.

Вонредната состојба се уште не е објавена

Екипите на брзата помош и пожарникарите биле испратени на местото на настанот, додека полицијата поставила кордон околу тоа место.

Видеата споделени на социјалните мрежи покажуваат како спасувачите се обидуваат да се пробијат под урнатините.

Локалните медиуми јавуваат дека жителите, вклучително и децата, би можеле да бидат закопани под урнатините. Се уште не се објавени информации за причините за уривањето на зградата.

Според Русија Тудеј, едно дете било спасено од автомобил што бил под урнатините.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Анџелина Џоли се ослободи од својот дел: Продадена нејзината половина од винаријата „Chateau Miraval“

Следно

ФОТО | Првиот есенски снег го обели Пелистер

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian