ФОТО | Сите очи вперени во Адел: Со две насловни на „Вог“, ѕвездата конечно проговори за трансформацијата, распадот на бракот и новата љубов

1 min read

По шестгодишна пауза, музичката дива Адел се враќа посилна од кога било со својот нов албум и по тој повод таа влезе во историјата како првата славна личност што воедно се појави на насловната страница на британското и американското издание на модната библија „Вог“ во исто време.

Уредниците на американскиот и британскиот „Вог“ одлучиле своите печатени изданија за месец ноември да ги посветат на славната Адел, сето тоа благодарение на објавувањето на нејзиниот нов, долгоочекуван студиски албум по шестгодишна пауза.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Adele (@adele)

За „Вог“, Адел, меѓу другото, искрено зборуваше за значителното губење на тежината, распадот на бракот со Сајмон Конечки и нејзината љубовна врска со американскиот спортски агент Рич Пол.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Adele (@adele)

Без „влакна“ на јазикот Адел рече дека е „разочарана“ од фактот што жените имаа најбрутални коментари на сметка на нејзиното драматично губење на тежината.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Adele (@adele)

„Моето тело е објектифицирано низ целата моја кариера“, призна 33-годишната пејачка, но вели дека разбира зошто многу луѓе се шокирале од нејзиниот нов изглед.

Целиот текст прочитајте го ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Бруклин го губи трпението, го отстрани од тимот антиваксерот Ирвинг

Следно

Скопјанка се обидела да ја напушти државата со фалсификувани потврди за себе и за своите деца

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian