Бонд девојката Ана Де Армас во вистинска животна 007 драма: нејзиниот брат бил Американски агент?

3 mins read

Дали филмот го пресликува животот или животот го копира филмот, прашањето е сега. Нoвата Бонд девојка Ана де Армас, која носи една од водечките улоги на најновиот Џејмс Бонд филм „No Time To Die“, била вмешана во вистинска животна „шпиoнска“ драма.

Интригантно е што Ана веќе доживеала животна приказна која е блиска до дејствијата во Бонд филмовите кога нејзиниот брат Хавиер Касо бил испрашуван од тајни агенти на кубанската полиција под сомнеж дека е американски агент.

Иако Хавиер не игра таква улога во вистинскиот живот, сепак случката ги подгрева сомнежите дека Ана ќе прозборува против кубанскиот авторитарен режим.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by A N A D E A R M A S (@ana_d_armas)

Кон крајот на минатата година се зборуваше дека Ана и нејзиниот поранешен партнер Бен Афлек пренеле редок лек во Хавана, пренесувајќи го со лет со приватен авион, кој бил наменет за таткото на Ана и Хавиер, и тогаш реално стравувале дека Хавиер ќе биде уапсен.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by A N A D E A R M A S (@ana_d_armas)

Ана можеби е најопасната Бонд девојка, чија животна приказна докажува дека таа го живее животот на работ.

Ана и нејзиниот постар брат Хавиер израснале во мал град во Куба со мајка која работела во владата и татко кој бил учител и работник во маслена рафинерија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by A N A D E A R M A S (@ana_d_armas)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gentlemen‘s Gram (@gentlemensgram)

Таа одлучува да ја напушти Куба на само 18-годишна возраст и заминува за Шпанија, објаснувајќи дека сите сонуваат за живот надвор од Куба, но многу малку ја имаат можноста навистина да го направат тоа.

За храбриот потег ќе каже дека тоа била одлука која ѝ го променила животот, а очигледно ја донесе и до Холивуд.

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Косово воведе антидампинг мерки за дел од увозот од Србија

Следно

ВИДЕО | Нов гаф на Бајден: Jа помеша телевизијата со телефонот

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian