ВИДЕО: Српската полиција го надгледува погребот на семејството Џокиќ кое беше брутално убиено

1 min read

Инспекторите на српската криминалистичка полиција го надгледуваат денешниот погреб во Алексинац на брутално убиените членови на семејството Ѓокиќ

Погребот на Ѓокиќ/ Фото Youtube Screenshot

Со оглед на тоа што убиецот на семејството Ѓокиќ се уште не е пронајден, полицијата е на готовност, поради што покрај видливото униформирано обезбедување, на лице место на погребот се распоредени и инспектори во цивилна облека.

Горан, неговата сопруга Гордана и нивната ќерка Лидија Ѓокиќ, беа брутално убиени,помеѓу 26 и 27 септември во реонот на селото Моравац, во билина на градот Алексинац.

Принтскрин – Еспресо.рс

Истрагата покажа дека семејството Ѓокиќ е убиено со неколку истрели во пределот на градите и главата, најверојатно додека биле во својот автомобил „пасат“ на темниот пат во атарот на селото Моравац.

Убиецот потоа ги запалил нивните тела и ги закопал .

Принтксрин – Нова.рс

На 12 километри од тоа место, во селото Тешица, полицијата го пронашла нивното возило, кое исто така било изгорено.

Засега  нема осомничени лица за убиството,  а мотивите за бруталната ликвидација на тричленото семејство Ѓокиќ , остануваат мистерија

 

 

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Погба донесе одлука, ќе биде еден од најплатените во историјата на Премиер лигата

Следно

ФОТО | Даниел Крег ја доби својата ѕвезда: Чест е да „газат“ по тебе

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian