Твитер: Маж со пиштол шета низ Аеродром, снимаат филм или нешто друго?

1 min read

На твитер утрово се појави видео на кое се гледа возрасен маж со пиштол во трговскиот центар „Бисер“ во скопската населба Аеродром. 

Официјална информација за настанот се уште нема, но твитерџиите се прашуваат дали станува за сцена од филм или пак краткото видео ја опишува состојбата во држата. 

Очекуваме повеќе информации за настанот во текот на денот. 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

ФОТО+ВИДЕО | Инспиративна животна приказна: Од тешка зависничка до диплома од факултет

Следно

Руски воени експерти со нова воена стратегија против можен американски десант на нивна територија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian