Славчо Попоски прогнозира: Голем пад на температурите и многу дожд, еве од кога

1 min read

– Денес времето во Македонија ќе биде облачно и ЗНАЧИТЕЛНО ПОСТУДЕНО со врнежи од дожд. На повеќе места врнежите ќе бидат ПОИНТЕНЗИВНИ. Сепак, најинтензивни врнежи ќе има во западните и во југозападните предели каде локално ќе наврнат дури над 50 л/м2 воден талог. Ќе дува умерен, повремено на некои места засилен ветер од источен и од југоисточен правец. Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 8 до 16 степени, вели нашиот метео прогнозер Славчо Попоски и додава дека од денес на сушата дефинитивно и доаѓа крајот, односно имаме многу дожд и голем пад на температурите!

ВО СКОПЈЕ И ОКОЛИНАТА ВРЕМЕТО ЌЕ БИДЕ ОБЛАЧНО И ЗНАЧИТЕЛНО ПОСТУДЕНО СО ВРНЕЖИ ОД ДОЖД КОЈ ПОВРЕМЕНО ЌЕ БИДАТ ПОИНТЕНЗИВНИ. ЌЕ ДУВА УМЕРЕН, ПОВРЕМЕНО ЗАСИЛЕН ВЕТЕР ОД ЈУГОИСТОЧЕН ПРАВЕЦ. МАКСИМАЛНАТА ТЕМПЕРАТУРА ЌЕ СЕ ИСКАЧИ ДО ОКОЛУ 14 СТЕПЕНИ.

Според Попоски и во следните денови времето ќе…

Целиот текст прочитајте го ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Спировски: Фаворити сме против Лихтенштајн и не бегаме од таа улога

Следно

Ковидот остави повеќе од 140.000 деца без родители во САД, додека Европа бележи значителен раст на бројот на новозаразени

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian