Скопјанец лепел плакати на трафостаница и со спреј пишувал на штаб на политичка партија

1 min read

Министерството за внатрешни работи информира дека утрово околу 01.30 часот на ул.„Јустинијан Први“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Х.С.(25) од Скопје.

Според информациите од полицијата тој бил затекнат како на трафостаница лепи плакатати од политичка партија и со спреј пишува на штаб на политичка партија.

Лицето било приведено во полициска станица и му бил одземен спрејот со кој пишувал. Против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

МАММАМИА! Манескин комплетно голи на промо фотографија за новиот сингл

Следно

Германската полиција притвори 10 лица, повеќето се поврзани со исламистички терористички групи

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian