Ретро фотографија од бензинска во центарот на старо Скопје

1 min read

На твитер се појави фотографија која ќе ве наврати на минатото, на старото Скопје.

Погледнете како изгледала бензинската пумпа на Макпетрол (тогашен Југопетрол) на Илинденска во 1975 година:

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Почина новинарот Трајче Јованов

Следно

Следните четири години ЦДУ/СДУ ќе биде опозиција?

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian