Приведен е човекот кој со пиштол денеска се шеташе низ Аеродром

1 min read

Приведен е човекот кој денеска со пиштол се шеташе низ населбата Аеродром  за кој претходно беше предупредено на социјалните мрежи. 

Пиштолот со кој ги заплашувал минувачите не бил вистински, туку пластичен, а повеќе детали за инцидентот од МВР најавија во најскоро време, пренесува Слободен печат. 

Претходно на социјалната мрежа Твитер, беше објавено видео од напаѓачот, но некои граѓаните сметаа дека станува збор за снимање на некаква реклама или филм.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Тина Тарнер ги продаде сите свои музички права за 50 милиони долари

Следно

НАТО ќе плати висока цена за протерувањето руски граѓани, гласи заканувачката реакција на Москва

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian