Крводарителска акција утре во Аеродром

1 min read

Крводарителска акција ќе се организира утре, петок, 8 октомври, во просториите на Општина Аеродром.

Акцијата ќе се спроведе во периодот од 09:00 до 13:30 часот, а крв можат да даруваат сите заинтересирани граѓани. Притоа, ќе се почитуваат сите мерки за заштита од КОВИД-19.

Крводарителската акција е во организација на Црвен крст на Република Северна Македонија – Општинска организација Кисела Вода и Институтот за трансфузиона медицина.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Мирувате, а срцето ви чука како лудо? Дознајте дали ви се заканува прерана смрт

Следно

Светот се восхитуваше на нивната борба против коронавирусот, сега Нов Зеланд ја менува стратегијата

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian