Апел од Пановски: Не ги малтретирајте прележаните, дајте им 12 месеци рок да се вакцинираат

1 min read

Последен апел до здравствените власти. Не ги малтретирајте прележаните, дајте им 12 месеци рок да се вакцинираат, дајте им сертификат, се обрати микробиологот Никола Пановски на својот Фејсбук профил.

-Последен апел до здравствените власти. Не ги малтретирајте прележаните, дајте им 12 месеци рок да се вакцинираат, дајте им сертификат. До сега за 18 месеци од почетокот на пандемијата починле 5 лица претходно прележани, а за 6 месеци од вакциналната кампања кај нас починале скоро 200 комплетно вакцинирани. Министре Филипче и премиеру Заев, уште ли верувате дека вакцината штити подобро од природното прележување? Извинете се и сменете ги “врвните експерти” кои ве убедија во таа глупост. Користете ги вакцините разумно за здравје, за имунитет, не ги потценувајте вакцините, тие не заслужуваат да се вбризгаат со исклучива цел за добивање аусвајс, пишува проф. д-р Пановски во колумната на платформата „Окружење“.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Иран тврди дека пресретнал американски брод, САД негираат

Следно

Знаеме како поминавме на последниот дуел со Македонија и ќе се трудиме да го избегнеме тоа

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian