Во езерото Козјак пронајдено телото на рибар-давеник

1 min read

На 05.10.2021 во 09.30 часот на површината на водата од езерото „Козјак“ било пронајдено телото на Б.Л.(55) од с.Пополжани, кичевско, кој на 25.09.2021, додека ловел риба, паднал во водите на езрото и се удавил.

Увид на местото извршила увидна екипа на ОВР Македонски Брод, а по Наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на семејството.
 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Снуп Дог се отвори за неговиот однос со Принц Вилијам, Принц Хари и Меган Маркл

Следно

Од Твич наводно протекоа доверливи податоци за заработката на стримерите

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian