ВИДЕО | Инстаграм во жалост: Доктор Горан се простува од своите бројни следбеници

1 min read

Познатиот доктор – инфлуенсер кој личниот и професионален живот, посветено и несебично го споделуваше со своите фанови на социјалните мрежи, познат по името Горан Трајковски или попознат само како Доктор Горан за жал, но и за среќа на кратко се простува од својата работа на инстаграм и од своите бројни фанови.

Фото: Принтскрин / Instagram

Доктор Горан кој во реалниот живот покрај на инстаграм дава совети и спасува животи веќе 5 години како специјализант по Интерна медицина во Баварија реши малку да одмори од бројните прашања и снимањето забавни содржини за своите повеќе од 40. 000 фанови.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dr. Goran Trajkovski (@doktor.goran)

Дечки! Драги пријатели! После 2 ипол години непрекинато секојдневно објавување, профилот @doktor.goran зема заслужен годишен одмор од неколку недели… Имам нови предизвици на професионално поле на кои морам целосно да се посветам за да ги совладам. Така ќе бидам подобар лекар и за себе и за вас. Имам многу планови и идеи но за жал…

Целиот текст прочитајте го ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

 

ФОТО+ВИДЕО | Од скопскиот асфалт до Ургентниот во Нирнберг: Популарниот д-р Горан искрено за сите лични и професионални предизвици

ВИДЕО | Доктор Горан повторно: Искрен, инспиративен и непосреден, за прославата на роденденот во Виница, за пандемијата, за вежбањето и за здравиот начин на живот

 

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Пред владата во Тирана одржан мирен протест против зголемување на цените

Следно

Курц ги отфрли наводите од истрагата за корупција и проневера

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian