ВИДЕО: Ги воодушеви сите – најубавата спортистка на светот ја погоди дупката од „прва“!

1 min read

Пејџ Спиранац, американската голферка со хрватски корени ги воодушеви сите што беа на нејзиниот последен настап.

Пред очите на легендарниот голф играч Гери Плејер, таа успеа да го удри топчето во дупката од првиот удар, иако беше на далечина од 135 метри.

Таа преку социјалните мрежи веднаш се пофали: „Ова е најдобриот момент во мојот живот!“ – објави на Инстаграм.

Спиранац, покрај спортувањето, е и ѕвезда на Инстаграм, каде ја следат повеќе од 3,2 милиони луѓе.

Ова не е изненадувачки, со оглед на тоа што често објавува атрактивни фотографии и снимки додека вежба или игра голф.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paige Spiranac (@_paige.renee)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paige Spiranac (@_paige.renee)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paige Spiranac (@_paige.renee)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paige Spiranac (@_paige.renee)

www.slobodenpecat.mk

Претходно

РСБСП апелира да се зголеми безбедноста на децата во сообраќајот

Следно

ЕУ бара истрага за аферата на Ѓукановиќ во „Пандорините документи“

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian