Тешка сообраќајна несреќа на булевар „Партизански одреди“

1 min read

На 05.10.2021 во 07.45 чaсот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Партизански одреди“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „хонда“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Г.П.(29) од Скопје и автобус „ман“ со скопски регистарски ознаки, управуван од Ѓ.М.(49) од Скопје.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот од патничкото возило П.П.(64) од Скопје, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Разговор со Ирма Дума, преведувачка и професорка по англиски јазик: Не ми се верува дека успеав да „влезам“ во фармерките од средношколските денови!

Следно

Бенџамин Лист и Дејвид Мекмилан добитници на Нобеловата награда за хемија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian