Сопственик на трговски објект затекнал крадец, спречена поголема кражба

1 min read

На 05.10.2021 во 14.30 часот на ул.„Владимир Полежиновски“ во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Центар го лишиле од слобода И.М.(31) од Скопје.

Тој бил затекнат од сопственик на правен субјект во трговски центар при обид да изврши тешка кражба. И.М. бил приведен во полициска станица и по комплетирање на доказниот материјал ќе биде поднесена кривична пријава по член 236 од Кривичниот законик.
 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Јанша: Пред проширувањето мора да се решат односите меѓу Северна Македонија и Бугарија, како и Србија и Косово

Следно

Полска испрати дополнителен број војници на границата со Белорусија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian