Силен земјотрес ја погоди Далмација

1 min read

Ноќеска околу 22 часот, силен земјотрес ја погоди Далмација.

Според првите информации од ЕМСЦ, магнитудата била 5,1 степени според Рихтеровата скала.

Епицентарот бил на 39 километри североисточно од Сплит и 19 километри југозападно од Ливно.

Хрватските медиуми пишуваат дека жителите на Далмација почувствувале силни потреси.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Американски новинар го брани Ѓоковиќ: Сите го напаѓаат Новак, а 50 проценти од тенисерите не се вакцинирани

Следно

ХОРОСКОП: На овие три знаци ќе им се подобрат врските: Плутон е директен од 6 октомври

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian