Приведен скопјанец по кого била распишана потерница

1 min read

Вчера во 16.00 часот полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Кисела Вода на ул.„Воин Драшковиќ“ го лишиле од слобода Б.Ф.(42) од Скопје. З

а него била распишана потерница од Основното јавно обвинителство Скопје, поради основано сомнение за сторено кривично дело по чл.215 ст.1 од Кривичниот законик за „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги психотропни супстанции и прекурсори“.

Лицето е предадено на ОЈО Скопје за понатамошна постапка, соопшти полицијата.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Каков симптом е тоа? Кога мажите ги боли левата рака, а жените двете раце

Следно

СЗО: Делта сојот е присутен во 192 земји во светот

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian