ХОРОСКОП: На овие три знаци ќе им се подобрат врските: Плутон е директен од 6 октомври

1 min read

На три хороскопски знаци односите ќе им се подобруваат за време на директното движење на Плутон кое почнува од 6 октомври 2021 година. Кога Плутон оди директно во хороскопскиот знак Јарец, нашата темна страна излегува на дневна светлина и иако тоа можеби не звучи баш позитивно, во суштина е – затоа што секогаш е подобро да бидеме искрени и да се изразиме, отколку да ги потиснуваме нашите мисли. Плутон ни дава желба да преземеме акција! Нема повеќе седење и започнување борби без никаква причина. Отсега имаме причина да правиме, да зборуваме, да дејствуваме.

Вага

Бидејќи ние сè уште сме во сезона на Вага, ќе бидете особено отворени за лековитите својства на Плутон и ако сте поминувале низ нешто во вашата врска, конечно ќе добиете шанса да се вратите во „нормала“. Ако пред неколку недели, не сакавте да „разговарате за работите“, новата енергија ќе дејствува како поттик за да го кажете тоа што ви е на ум.

Скорпија

Штом енергијата на Плутон ќе влезе во вашиот систем ќе почнете да се чувствувате како да сте преродени. Среќното чувство ќе делува добро на вашата самодоверба и ќе ви овозможи…

Целиот текст прочитајте го ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Силен земјотрес ја погоди Далмација

Следно

Талибанците заробија четворица припадници на Исламската држава во близина на Кабул

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian