Гвардиола му забранил на Меси да има секс по полноќ и со тоа му ја смени кариерата

1 min read

Сите фудбалски фанови добро знаат дека Пеп Гвардиола е фудбалски генијален, неговите идеи често ги збунуваат и фудбалерите и навивачите, но тој не е трвдоглав само на теренот.
Познато е дека неговите играчи мора да внимаваат на секој детал на тренинзите или да во исхраната, но Гвардиола има посебни барања од фудбалерите и во нивниот љубовен живот.

Жртви на неговите методи и барања меѓу останатите биле и Лионел Меси и Роберт Левандовски, и поранешниот француски репрезентативец Самир Насри тврди дека Гвардиола не дозволува неговите играчи да имаат секс по полноќ.

– Постои правило кај Пеп Гвардиола дека неговите играчи мора да имаат секс пред полноќ. Сите активности во креветотмора да се завршат порано, за да можат потоа добро да се наспијат. Дури и кога немаат тренинг или натпревар наредниот ден – тврди Насри.

Токму тој момент, односно забраната за секс по полноќ му ја сменила кариерата на Лионел Меси.
– Пеп секогаш како пример го посочуваше Лео Меси. На него му забрани секс по полноќ и тоа се одрази на мускулите кои беа во подобра состојба поради добриот сон. Исто така Пеп тврди дека поради истата одлука го извлече најдоброто и од Роберт Левандовски – додава Насри.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Шпанија ја прекина серијата на Италија и ќе игра во финалето во Лигата на нации

Следно

Син на познат водител во Србија уапсен за поседување 500 грама марихуана

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian