ФОТО | ЛИЛА СО МОЌНА ПОРАКА: Секој за себе си знае најдобро, секој знае како му е во сопствената кожа!

1 min read

Познатата водителката и инфлуенсерка на својот инстаграм – профил секојдневно споделува интересни фотографии и видеа. Деновите поминати на плажа во костими за капење завршија и за Лила која ова лето го искористи максимално.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lila (@lilafilipovska)

Последната објава на водителката го привлече нашето внимание.

На крајот на денот најбитно е дали си среќен. И знаете која е најголемата вистина кога е среќата во прашање?!.. да не ви зависи од никого и од ништо. Очекувањата не прават несреќни, потребата да бидеме она што другите го очекуваат од нас не прави несреќни, живот во некакви рамки, што ќе речат луѓето е нешто што не оптеретува… истите тие луѓе на кои не им е гајле дали сте добри со здравјето, дали имате доволно за пристоен живот, како ви е на работа, како ви е во бракот…! Да, дозволуваме од нив да ни зависи среќата, а не треба, не смее… Секој за себе си знае најдобро, секој знае како му е во сопствената кожа и неговите чевли! Затоа на здравје на сите вас кои животот го живеат на свој начин, кои го прават она што ги чини среќни кои на време сфатиле дека животот започнува тогаш кога ќе сфатиш дека немаш друг, стои во описот на објавата.

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Тага во Србија: Почина 20-годишна жена од коронавирус, бремена со близнаци

Следно

ОСУМСТОТИНИ СКОПСКИ СРЕДНОШКОЛЦИ И НАСТАВНИЦИ ЌЕ БИДАТ ДЕЛ ОД ПРОЕКТОТ „ЗБОРУВАМ НА ЈАЗИКОТ НА МОЈОТ ДРУГАР“ 06.10.2021

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian