Пресметка во скопско: Го нападнале, па му го украле автомобилот

1 min read

Денеска (05.10.2021) во 04.30 часот во СВР Скопје, А.Д.(39) од с.Брест, скопско, пријавил дека околу 01.50 часот во близина на с.Стајковци, скопско, по претходна расправија, Б.М., Б.М. и уште две лица физички го нападнале со тврди предмети и со закана му го одзеле неговото возило „опел корса“.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

„Донда“ ќе стане повеќе од албум: Канје Вест основа своја „tech“ компанија

Следно

ОН: Во 2050 година, пет милијарди луѓе би можеле да имаат проблем со пристап до вода

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian