Нема простување: : Ова се најнемилосрдните хороскопски знаци, кај нив нема втора шанса!

1 min read

Кои се хороскопските знаци кои никогаш не даваат втора шанса, а не знаат ни за простување?

Можност за втора шанса најчесто се јавува во романтичните врски. Ако е партнерот неверен, дали ќе му простите? Или втора шанса нема ни да има?

Еве за кои хороскопски знаци „втора шанса“ не постои во речникот:

БИК

Биковите не ја почнуваат врската брзо, но можат брзо да ја завршат. Не даваат втора шанса зашто полни се со самодоверба за тоа да го направат. Еднаш кога Бикот ќе науми нешто, многу е тешко да го натерате да го смени мислењето. Ако некој му згреши, а тој мисли дека тоа е неопростливо, веднаш ќе ве отпише. А штом ве отпише, тоа е засекогаш.

СКОРПИЈА

Ако барате втора шанса со Скорпијата, веројатно сте ја повредиле или издале, па засекогаш сте ја загубиле довербата. Ведна поздравете се со втората шанса, никогаш…

Целиот текст прочитајте го ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Состојбата во Барселона е очајна, сè уште не е комплетно исплатен трансферот на Пјаниќ

Следно

Под улици во Украина, откриени се нови скривалишта на Евреи во подземни канализации

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian