Муслиу е оптимист: На хартија сме фаворити, но тоа треба да го покажеме и на теренот во Вадуз

1 min read

Фудбалската репрезентација на Македонија ги продолжува настапите во квалификациите за пласман на Мундијалот кој идната година ќе се одржи во Катар, со дуелите против Лихтенштајн и Германија.

„Црвено-жолтите“ прво на осми октомври во Вадуз му гостуваат на Лихтенштајн, а три дена подоцна на Националната Арена „Тодор Проески“ доаѓа четирикратниот светски шампион Германија.

– На хартија ние сме фаворити, но тоа треба да го покажеме и на теренот во Вадуз. Знаеме добро што ни е потребно за освојување на трите бодови, а исто така знаеме колку е важен овој натпревар. Се надевам дека играта и резултатот ќе бидат на наша страна. Треба да бидеме подобри во реализацијата, но и да не примиме гол – вели Висар Муслиу.

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Секој средношколец или студент што веднаш ќе тргне на работа ќе добие стимулации од државата

Следно

Гасол и дефинитивно замина во пензија, на простувањето солзи за Коби

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian