Каратистката Недев го освои второто место на Европскиот куп во Катовице

1 min read

Во категоријата кати за деца (8-9 години) на Европскиот куп во Катовице, Камелија Недев се закити со среброто.

Македонската каратистка успеа да дојде до второто место, а на првата позиција се најде Наоми Роха од Израел.

Покрај Камелија Недев, на овој Европски куп во традиционално карате партиципира и Дејан Недев во сениорска конкуренција.

Учествоа зедоа над 500 каратисти од 28 држави, а во полскиот град се натпреваруваат и во кадетска и јуниорска конкуренција.

Продолжува традицијата на успешни настапи на Недеви, како што е познато Дејан Недев кој своевремено беше европски шампион (2011 година) токму во сениорска конкуренција.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

УТРИНСКИ БРИФИНГ | Илиевски: На Македонија ѝ е потребна активна и современа дипломатија

Следно

Цвеќиња што се јадат: Раскош и здравје на чинија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian