ВИДЕО | Русинка цели 23 години не ја скратила косата, ја мие двапати неделно

2 mins read

 Mедицинската сестра и модел од Русија, која ја растела косата 23 години, открива дека нејзината коса е толку долга што речиси ја допира земјата.

Поради својата долга коса, која ѝ ги допира стапалата, оваа девојка привлекува огромно внимание на јавноста и мажите од целиот свет.

 

@angelika_1mЧик чик ##длинныеволосы♬ оригинальный звук – Angelika_anzhelika

Изненадувачки, Анџелика Баранова (28) од Иркутск, Русија, вели дека нејзината коса не бара многу одржување. Ја мие двапати неделно и ја остава да се исуши на природен начин, на воздух. Сепак, признава дека во целиот процес единствено сушењето ја исцрпува, бидејќи потребни се повеќе од три часа за косата да ѝ биде сосема сува.

Овој современа Златокоса користи специјален чешел за расчешлување, бидејќи поради должината на косата, влакната ѝ создаваат јазли. Затоа, многу внимателно ја чешла.

@angelika_1m##д ##волос♬ Can’t Take My Eyes off You – Craymer & AIIVAWN

И покрај „проблемите“ што ги има со косата, Анџелика вели дека никогаш нема да ја скрати косата, бидејќи таа и нејзиното семејство се емотивно врзани за неа.

– Моите најблиски, исто како и јас, ја обожаваат мојата коса и се согласуваат дека никогаш не треба да ја скратам – заклучила Анџелика.

Иако признава дека понекогаш може да биде непријатно, Анџелика вели дека вреди за радоста што ја добива од својата коса.

 

@angelika_1mЭто для тех кто не видит смысла в длинных волосах🤭🥰🥰🥰 ##оченьдлинныеволосы♬ Unlock it (Lock It) [Jeff Prior Mix] – Charli XCX

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Обдукцијата на српските патолози открива на кој начин било ликвидирано семејството Ѓокиќ

Следно

Програмски содржини во рамките на јубилејното издание  на „Интерфест“

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian