ВИДЕО: Поплави и свлечишта во северозападниот дел на Италија

1 min read

Лигурија, северозападниот регион на Италија што се граничи со Франција, беше погоден од силен дожд и предизвика поплави и свлечишта.

Најтешко погодениот град е Савона на брегот на Лигурското Море, пишува АП.

Исто така, беше објавено дека мостот во градот Куилијано се урнал, а центарот за вакцинација против Ковид-19 е затворен како мерка на претпазливост, објави новинската агенција Ла Прес.

Градот Џенова ги затвори училиштата, како и парковите и гробиштата.

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ФОТО | Данијела е минато: Петар Грашо има нова љубов, во врска е со ќерката на Тончи Хуљиќ

Следно

Радев: Во дијалогот со Македонија, не ги браниме само националните интереси, туку и вредностите на ЕУ

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian