Убиен Албанец во центарот на Атина

1 min read

Грчката полиција денеска го истражува убиството на мажот (39) во кафуле во деловна област во центарот на Атина, во близина на главната железничка станица во грчката престолнина.

Човекот, кој бил идентификуван како албански државјанин, бил застрелан во главата и стомакот, а убиството го извршил еден од убијците, објави Катимерини.

Очевидец, наводно, и рекол на полицијата дека маж облечен во црно и пришол на жртвата, пукал во него три пати и побегнал со автомобил „со светли бои“. Човекот бил префрлен во болница, но лекарите не успеале да му го спасат животот.

Полицијата го истражува убиството, кое може да биде поврзано со активностите на жртвата во ноќниот клуб што го поседувал, додава Катимерини.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Анчелоти признава дека Реал има проблеми: Бевме очајни против Еспањол

Следно

ВИДЕО+ФОТО | Бритни во емотивна објава: Имам многу за лечење

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian