Турист од Португалија приведен поради кражба

1 min read

На 03.10.2021 во 16.00 часот во Полициската станица Карпош, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „кражба“, бил приведен Д.М.М.Б.(24) од Португалија, со престој во хотел во Скопје. 

По документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

ВИДЕО+ФОТО | Бритни во емотивна објава: Имам многу за лечење

Следно

Американските научници Џулијус и Патапутијан се Нобелови лауреати во медицината

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian