Странци со лажни пасоши и фалсификувани пари фатени на аеродромот во Скопје

1 min read

Денеска (04.10.2021) во 00.10 часот на Граничниот премин – Меѓународен аеродром Скопје, при пасошка контрола и проверка кај лицата М.Б.С.(40) од Камерун, со француска патна исправа и Р.Ф.(36) од Камерун, со дозвола за престој во Луксембург.

При претрес на багажот, полициски службеници во нивниот личен багаж пронашле една француска лична карта и камерунска патна исправа на име на други лица, како и хартија во форма на банкноти со идентичен принт на пари во апоени од по 50, 100, 200 и 500 евра и две шишиња со непозната течност.

Предметите им биле одземени, а на лицата не им бил дозволен влез во Република Северна Македонија.
 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Апел на ФИФА до фудбалерите: Вакцинирајте се

Следно

Спасовски: Македонија и понатаму останува земја транзит за барателите на право на азил

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian