Славчо Попоски прогнозира: Значителна промена на временската состојба кај нас!

1 min read

– Денес и утре времето во Македонија ќе се задржи сончево и релативно топло преку ден со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Наутро ќе биде релативно СТУДЕНО со минимални температури кој понекаде ќе се спуштат до околу 0 степени, додека максималните ќе се искачуваат во интервалот од 20 до 26 степени, вели метео прогнозерот Славчо Попоски.

ВО СКОПЈЕ И ОКОЛИНАТА ДЕНЕС И УТРЕ ЌЕ СЕ ЗАДРЖИ СОНЧЕВО ВРЕМЕ СО МАЛА ЛОКАЛНА ОБЛАЧНОСТ. ЌЕ ДУВА СЛАБ ДО УМЕРЕН ВЕТЕР ОД ЈУГОИСТОЧЕН ПРАВЕЦ, ДОДЕКА ТЕМПЕРАТУРАТА ЌЕ СЕ ИСКАЧИ ДО ОКОЛУ 24 СТЕПЕНИ.

Според Попоски од среда и тоа особено навечер и во текот на ноќта кон четврток следува ПОЗНАЧИТЕЛНА ПРОМЕНА на временската состојба кај нас

Целиот текст прочитајте го ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

За опозицијата во Косово постигнатиот договор со Србија го крши државниот суверенитет на Косово

Следно

Филипинската влада откри 154 полицајци можни сторители на убиства во крвавата војна на претседателот против дрогата

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian