Претрес во скопско, пронајдено оружје

1 min read

Денеска (04.10.2021) полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија  со дрога, оружје и опасни материи и СВР Скопје- Единица за недозволена трговија со дрога и оружје  по претходно добиени оперативни информации и добиена судска наредба за претрес, извршија претрес во дом на А.С. (39) од с. Страчинци, скопско.  

При претресот пронајдени се два пиштоли, една пушка и три куршуми. А.С. е лишен од слобода и против него ќе биде поднесена кривична пријава до надлежното обвинителство.
 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Барселона се подготвува зимски шопинг: На „Камп Ноу“ доаѓаат Стерлинг и Олмо?!

Следно

Паднаа трите најголеми апликации – Facebook, Instagram и WhatsApp

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian