ФОТО: Златан Ибрахимовиќ за роденден се почести со автомобил вреден 450.000 евра кој е произведен во само 499 примероци

1 min read

Фудбалерот на Милан, Златан Ибрахимовиќ вчера во Милано во друштво на блиски пријатели го прослави 40 роденден, но и понатаму не мисли да стави крај на богатата кариера.

Ибрахимовиќ е еден од најдобрите напаѓачи на денешницата, а според него и со 40 години сe чувствува одлично и со нетрпение го очекува настапот за Милан по повредата.

Златан Ибрахимовиќ / Фото: EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Фудбалерот на Милан за роденден одлучи да се почести со специјален подарок вреден 450.000 евра. Златан на социјалните мрежи се пофали дека за роденден си купи Ферари СФ90 Страдале кој е произведен во само 499 примероци.

Во негов стил, на твитер-објвата каде ја објави фотографијата, си честита и самиот себе испишувајќи „Среќен роденден Златан“.

Погледнете го луксузниот автомобил:

СФ90 Страдале е првиот плаг-ин хибриден Ферари кој го покренува четирилитарски В8 твин-турбо мотор потпомогнат со три електромотори.

Интересно е што Ибрахимовиќ и за 38. и 39. роденден исто така се почести со скапоцени автомобили.
Пред две години си купи Ферари Монца СП2, а минатата година се почести со Порше 911 Тарга.

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Филипче: Трета доза може да примат сите граѓани без разлика на возраста и хроничните заболувања

Следно

Хаос во Атина: Маж се заканил дека ќе се разнесе пред парламентот

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian