Ќерката на Стив Џобс стана манекенка: Ив Џобс со манекенско деби во Париз

2 mins read

Уште едно манекенско деби на децата на познатите – Ив Џобс зачекори на пистата за прв пат на ревијата за брендот „Coperni“.

Ив Џобс, ќерката на основачот на брендот „Apple“ Стив Џобс, се појави на ревијата на брендот „Coperni“ за бреме на Париската Модна Недела и го оствари своето манекенско деби.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Savoir Flair (@savoirflair)

Иако ова е нејзинот прво чекорење по манекенската писта, Џобс ја воодушеви публиката зачекорувајќи покрај моделите Џиџи Хадид, Палома Елсезер и Адут Акеч.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by coperni (@coperni)

Новата манекенка носеше неон зелена ролка спарена со војничко зелено мини здолниште, римјанки на платформа и оклопни очила, а аутфитот го надополнуваше новата „Оригами“ чанта во форма инспирирана од иконата за апликацијата „Photos“ на „iPhone“ дизајнирани од Арнауд Валијант и Себастиен Мејер.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @magazin.high.society

На својот инстаграм-профил Ив објави фотографија на која може да се забележи листот со редослед и планиран аутфит од зад сцената, несокривајќи ја возбудата што е дел од шоуто.

„Не можам да најдам зборови да опишам колку е неверојатна оваа колекција. Ми беше чест да сум дел од визијата Коперни. Честитки на моите сакани Арнауд, Себастиен, и целиот тим!“, напиша Ив на објавата, надополнувајќи ја со „емоџи“ срце.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eve Jobs (@evecjobs)

Иако ова е деби на пистата за 23-годишната наследничка, таа веќе има обиди во светот на маркетингот.

Минатата година таа се појави на рекламната кампања на Glossier покрај Сидни Свинеј и Наоми Смалс.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Glossier (@glossier)

Освен успешното лансирање во модниот свет, таа е и натпреварувач во јавање коњи, а неодамна можеше и да се пофали со второто место на „Venue d’Fees Des Hazalles“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eve Jobs (@evecjobs)

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Гори Милано со „Утро е“,  омилената фолк пејачка специјална гостинка на роденденската забава на Златан

Следно

Во Скопје водата за пиење е безбедна и квалитетна

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian