Доаѓа млада месечина: На овие 4 хороскопски знаци ќе делува многу интензивно!

2 mins read

Сезоната на Вагата е во полн ек, а претставниците на овој хороскопски знак ја чувствуваат позитивната енергија што влијае на нивните односи.

Но сега ќе се сконцентрираме на Младата месечина која ќе се случи на 6 октомври во 7:05 часот наутро во знакот на дипломатската Вага. Младата месечина ќе донесе нова енергија која некои знаци повеќе ќе ја почувствуваат од другите. Односно, за хороскопските знаци најпогодени од октомвриската Млада Месечина, ова може да значи непријатни откритија во области на партнерствата и работата.

БИК

За Биковите доаѓа вистинско време да си се преиспитаат себеси, бидејќи енергијата на оваа Млада месечина ќе предизвика да се чувствувате заглавени во рутина. Време е за промени! Рутината морате да ја промените, да ја освежите или да започнете некои нови активности. Дополнително, оваа Млада месечина на Биковите ќе им донесе одлука да го подобрат своето здравје или да ја остават работата што ги исцрпува. Направете план во вашиот календар и држете се до него за напредок во текот на целата година! И на календарот со големи букви заблежете си дека мора да  вклучете малку дополнителна грижа за себе!

РАК

Ве чека работа во домаќинството, и буквално и фигуративно. Младата месечина предизвикува светлина во вашиот домашен живот, така што ќе се чувствувате повеќе сентиментално од вообичаено. Во овој период Раковите ќе се занимаваат со своите чувства, зашто Месечината ќе предизвика да бидат повеќе носталгични, но и да размислуваат за семејството и дали доволно време посветуваат на домашните, на домаќинството, на децата…

Целиот текст прочитајте го ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Канатларовски повика нови имиња во младата репрезентација за дуелите со Ф. Острови и Ерменија, Николов од Вардар и Тодоровски од Работнички

Следно

Се садат околу 170 украсни растенија на повеќе локации во Карпош

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian