Барак Обама со искрена објава за Мишел: Не можам да го замислам животот без тебе

3 mins read

Барак и Мишел Обама ја прославија својата 29-годишнина од брак и си посветија емотивни објави на своите инстаграм-профили.

Поранешниот американски претседател Барак Обама (60) и неговата жена, поранешната прва дама, Мишел (57) си разменија пораки и „емоџи“ срциња во објави по повод годишнината од нивна силна љубов и брак.

„Среќна годишнина, Мишè! Во текот на изминатите 29 години, сакав што го гледав светот како те запознава не само како ќерка на Јужната Страна, но и како мајка, адвокат, извршен директор, автор, Прва Дама, и мој најдобар пријател. Не можам да го замислам мојот живот без тебе“, напиша Барак.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Barack Obama (@barackobama)

Мишел ја надополни овогодишната фотографија во својата објава со уште една фотографија од нивните почетоци, каде се гледа дека иако поминале многу заедно низ годините, тие се сè уште емотивни еден за друг.

„Како започна версус како е сега. Среќна годишнина , Барак – те сакам!“, напиша Мишел.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Michelle Obama (@michelleobama)

Обама важат за една од најискрените и најромантичните претседателски и јавни двојки, која и покрај завршувањето на претседателскиот мандат на Барак се сè уште активни во јавниот живот.

Неодамна тие проговорија и за тешките моменти во нивниот живот, објавувајќи ги во одделни мемоари.

„Немавме примери за тешките времиња бидејќи нашите родители, нивната генерација беше учена да не зборува за бракот и дефинитивно не зборуваш за тешките времиња. Така што, кога си млад и излегуваш и растеш семејство заедно, никој те нема подготвено за фактот дека ќе има времиња кога ќе треба да ги посветите вашите енергии на други нешта“, изјави Мишел.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Barack Obama (@barackobama)

Таа продолжи објаснувајќи ја разликата помеѓу периодите пред и по влегувањето во Белата Куќа, додавајќи дека имале среќа што имале доволно силна основа да ги пребродат тешкотиите заедно.

барак обама мишел обама
Фото: EPA/SHAWN THEW

Обама се заедно 32 години, од кои 29 години се во брак и имаат две ќерки, 23-годишната Малија и 20-годишната Саша.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Barack Obama (@barackobama)

 

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Курти: Реципроцитетот не е одмазда, туку принцип на добрососедски односи

Следно

Бабиш: „Пандорините документи“ се заговор, очекував ваква афера пред изборите

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian