ВИДЕО: Ајверсон е воодушевен од Лилард: Тој е како сериски убиец, ќе направи сè за да ве победи

1 min read

Ален Ајверсон кој е еден од најдобрите 50 кошаркари во историјата на НБА лигата,  има само пофални зборови за бекот на Портланд треилблејзерс, Демиен Лилард.

Ајверсон чиј прекар е „одговор“ поради начинот на кој играше, обожува да го гледа Лилард на НБА паркетите и во подкастот за „Бличер рипорт“ тврди дека бекот на Портланд толку добар што го нарече сериски убиец.

– Лилард е монструм. Погледнете го Стеф Кари кој е опасен, но со Демиен е друга приказна. Тој на теренот е едноставно безобразен, пол со непочитување и ќе стори се на теренот, ќе даде кош од половина терен ако е потребно, ќе шутне преку тројца играчи за победа. Лилард не се плаши од ништо на теренот, тој не е убиец туку е сериски убиец – рече Ајверсон.

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Минатиот месец бројот на жртви на сообраќајниците намален за 73 отсто

Следно

ВИДЕО | На врвот: Песната „Respect“ од Арета Френклин е безвременски хит

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian