Тешка сообраќајка во скопско Волково, се судрија „сузуки“ и автобус

1 min read

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера во 22.20 чaсот на ул.100 во с.Волково,скопско се случила сообраќајна несреќа.

Во несреќата учествувале патничко моторно возило „сузуки“ со скопски регистарски ознаки управувано од Ј.Ј.(62) од Скопје  и автобус „евробус“ со скопски регстарски ознаки управуван од М.Т.(62) од с.Стајковци,скопско.

М.Т. бил пренесен во комплекс клиники „Мајка Тереза“ каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

Увид на лице место извршила екипа од СВР Скопје.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

ФОТО | Филипче сподели фотографија со Катерина Ивановска и се пошегува на своја сметка

Следно

Премиера на претставата „Дух“ во Охридскиот театар

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian