Претрес во скопско, пронајден амфетамин

1 min read

На 02.10.2021 во 16,30 часот на подрачје на Гази баба од полициски службеници од СВР Скопје е лишен од слобода Д.Т.(24) од с. Марино, скопско поради постоење основано сомнение дека сторил кривични дела „тешка кражба“ и „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“ казниви по чл.236 и чл.383, а при претрес во неговиот дом бил пронајден амфетамин и табакера со остатоци од прашкаста материја. По целосно докумнетирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Дијабетесот може да биде прв знак за рак на панкреас: Кои симптоми дополнително може да се појават?

Следно

ФОТО: Голем пожар синоќа во Рим, уништен Железниот мост

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian