Од среда облачно и студено со температури под просекот

1 min read

Во следните два дена ќе се задржи претежно сончево време со студени утра, а од среда следува период на претежно облачно и значително посвежо време со локални врнежи од дожд и со дневни температури кои ќе бидат под просекот за овој период од годината.

Како што соопшти УХМР, пообилни врнежи се очекуваат во четврток, особено во западните и југозападните делови. Во среда и четврток ќе дува повремено засилен ветер од југоисточен правец.

 

 

Извор: МИА

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Почина Бернар Тапи, францускиот контроверзен бизнисмен и политичар

Следно

Суарез откри дали му „телефонираше“ на Куман и зошто не го прослави голот

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian