Фото: Неколку запросувања и Аквамен на Скопскиот маратон

1 min read

Убаво време, срушени државни рекорди, позитивна енергија и многу насмевки го одбележаа 17 издание на Виз ер Скопскиот маратон кој се одржа денеска.

Над 6000 тркачи учествуваа на Скопскиот маратон, а победниците Адријана Поп Арсова во женска и Дарио Ивановски во машка конкуренција поставија нови државни рекорди.

Она по што меѓу другото ќе се памети овогодинешниот скопски маратон се неколкуте запросувања.

Позитивната атмосфера на маратонот ја надополни македонскиот Аквамен.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

20 знаци кои покажуваат дека сте добра мајка

Следно

(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: СКОПЈЕ ЗА ПРВ ПАТ Е ГРАД НА СИТЕ – ЕДИНСТВЕНО, НАШЕ СКОПЈЕ!

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian