Фото: Комити грмат на трибини, Вардар доминира на теренот против Кадино

1 min read

Фудбалерите на Вардар по двата натпревари во кои забележаа пораз и реми, денеска славеа на гости против Кадино со 3:0 и најави подобри денови и замешување во битката за врвот на табелата во втората лига.

Носени од верните навивачи,  Комитите, фудбалерите на Вардар со одлична игра го совладаа Кадино. „Црвено-црните“ поведоа со голот на Костовски во 51 минута, а истиот фудбалер во 75 минута зголеми на 0:2. Конечниот резултат го постави Љамчевски во последната минута од натпреварот.

Ова воедно беше прва победа за новиот тренер, Никола Глигоров, а со трите бода, вардарци се искачија на петтото место во втората лига Запад со осум бода, додека лидер е Силекс со 18 бода, а денеска ја растури Велешта со 6:0.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Од 1950 година до сега, во Француската католичка црква имало илјадници педофили

Следно

ВИДЕО+ФОТО | Кога венчавката ќе се претвори во кошмар: Младоженец останал парализиран откако пријателите го фрлиле во воздух

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian